BIBLIOTEKA

grafika dla biblioteki

BIBLIOTEKA w r.szk. 2020/21

ZASADY DZIAŁANIA BIBLIOTEKI  SZKOLNEJ
  -  SP3  W ZIELONCE, r.szk.2020-2021

UWAGA - we wrześniu jeszcze nie prowadzimy wypożyczeń z księgozbioru.

Biblioteka najpierw realizuje wydawanie kompletów podręczników kolejnym oddziałom klasowym.


REGULAMIN OGÓLNY BIBLIOTEKI  SZKOLNEJ

  • Uczniowie mogą korzystać z wypożyczalni zgodnie z terminami i godzinami zamieszczonymi na drzwiach biblioteki.
  • Uczeń przed wejściem do biblioteki myje/dezynfekuje ręce.
  • W bibliotece należy zachować bezpieczną odległość - rekomendowane są 2 metry, minimum 1,5 m. W bibliotece mogą przebywać najwyżej trzy osoby!
  • Zapewnia się, w miarę możliwości, systematyczne wietrzenie pomieszczenia – co godzinę.
  • Regularnie są czyszczone powierzchnie wspólne, z którymi stykają się użytkownicy, np. klamki, drzwi wejściowe, poręcze, blaty, oparcia krzeseł.
  • Przed wejściem, umieszczona jest informacja o maksymalnej liczbie odwiedzających (3 osoby), mogących jednocześnie przebywać w bibliotece szkolnej.
  • Użytkownikom ogranicza się użytkowanie księgozbioru z wolnym dostępem do półek. Obsługa czytelnika ograniczona jest do minimum, tj. do wydania wcześniej zamówionych książek – nie należy tworzyć skupisk, tym bardziej w pomieszczeniach zamkniętych.
  • Zwracane książki odkładane są na wyznaczone przez bibliotekarza miejsce. Odizolowane egzemplarze oznaczane są datą zwrotu i wyłączone z wypożyczania na minimum 2 dni.

 

Biblioteka w r.szk.2019/20

     Każdy uczeń naszej szkoły otrzyma w bibliotece komplet podręczników i ćwiczeń przeznaczonych do nauki w tym roku szkolnym. Podręczniki pozostają własnością szkoły i podlegają zwrotowi w czerwcu pod koniec zajęć szkolnych.

    Wkrótce wszystkie klasy kolejno zostaną zaproszone po odbiór, a potem biblioteka wznowi wypożyczenia lektur obowiązkowych oraz pozostałych pozycji z księgozbioru.

 

bibliotekasp3gif [300x28]

W czasie remontu i termomodernizacji budynku szkoły w roku szkolnym 2017/18 biblioteka szkolna zawiesiła działanie w lokalizacji przy ul. Wilsona 34/36 Funcjonowanie zastępcze biblioteki naszej szkoły w ograniczonym zakresie odbywało się w nowych tymczasowych lokalizacjach zajęć szkolnych - w budynku SP1 przy ul.Staszica dla klas młodszych oraz w budynku SP4-Gim przy ul. Łukasińskiego.

Zapewniono dostęp do obowiązkowych zestawów lektur szkolnych.

Wszystkich uczniów naszej szkoły zawsze zachęcamy do rozwijania swoich pasji i zainteresowań czytelniczych w Filii Biblioteki Publicznej przy ul.11 Listopada.

red. AR

(nauczyciel bibliotekarz mgr Ewa Dunin-Wilczyńska, (r.szk. 2017/18 - urlop)

bibliotekasp3.gif [321x30]

 

POLECAMY W INTERNECIE...

Anglomaniacy – w serwisie Angielski dla dzieci – Anglomaniacy uczniowie rozpoczynający przygodę z angielskim znajdą wesołe gry i zabawy językowe, piosenki i testy do nauki online, a także materiały do wydrukowania
Bajka – bajki, baśnie, opowieści
Ciufcia – gry i zabawy dla przedszkolaków, nauka języka angielskiego
Moja Polska – to nie jest strona typowo rozrywkowa, ta strona przede wszystkim uczy. Ciekawostki o Polsce, pomoce szkolne, mapy, lektury
Yummy - to serwis edukacyjno – językowy, który oferuje dzieciom i młodzieży najefektywniejszą metodę przyswajania języków obcych – naukę poprzez zabawę. Dostępne na stronie liczne gry językowe dostosowane są do konkretnych grup wiekowych.
Pacanów – Jaka inna polska miejscowość powinna stać się stolicą bajek jeśli nie Pacanów? Kto inny powinien zostać symbolem bajkowego świata jeśli nie Koziołek Matołek? Na stronie znajdziemy gry i zabawy, bajki, piosenki itp.
Żyraffa – krzyżówki, quizy, gry edukacyjne

Wolne lektury
Cytaty…
Dyktanda online
Junior
Sieciaki
Superpilot
Wiersze dla dzieci

 

biblioteka

Godziny pracy biblioteki szkolnej

Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek
 ------------- ------------- ------------- ------------- -------------

 

 

Regulamin biblioteki

 regulamin biblioteki