Świetlica 2016-20

WITAMY w r.szk.2019/2020

Nauczycielki świetlicy: Agata Biała, Justyna Adamowicz, Ewa Kurzelewska, Agnieszka Skarżyńska, Ewa Uszyńska

Na czas zamknięcia szkoły - nasze rady-porady i propozycje

Kochane Dzieci!

Dotychczac wspólne bycie w świetlicy to zawsze były zabawy w dużym gronie. To co robiliśmy, było zawsze przeznaczone dla większej grupy. Teraz sytuacja sie zmieniła i będziemy przekazywać świetlicowe propozycje zabaw dla rodzin i tego, co można robić samemu. Pamiętajcie, aby przede wszystkim przestrzegać zasad bezpieczeństwa. A najbezpieczniejsi obecnie będziemy w domu. Pewien znany Dziadzio, napisał dla Was wiersz:

Obecna sytuacja zachęca nas do spędzania dużej ilosci czasu przed ekranem (wszelkiego rodzaju) - starajmy się więc w wolnym czasie odpocząć. Zamknięci w domu - jakiego teraz wszyscy w trosce o nasze zdrowie doświadczamy - nie służy naszemu dobremu samopoczuciu. Starajmy się więc ruszać jak najwięcej, w ramach tych możliwości, które mamy. A jeżeli korzystacie z komputera, inernetu, to PAMIĘTAJCIE o zasadach bezpieczeństwa w sieci. Mówiliśmy już o tym w tym roku. Dla przypomnienia:

Co można robić w domu:

1) Urządzić teatrzyk. Można wykorzystać własne maskotki i figurki, lalki albo przygotować samemu coś nowego, np. z papieru, bądź uszyć. Samą scenę można stworzyć z dużego pudełka (rodzice powiedzą Wam, co bezpiecznie możecie użyć)

2) oczywiście gry planszowe. Nareszcie jest na to czas.... a jeżeli Wasze domowe już Wam się znudzą, zawsze można spróbować stworzyć własną grę planszową. Będzie przy tym dużo zabawy :)

3) Pisać pamiętnik. Opisujcie co robicie w danym dniu, jak się czujecie, o czym myślicie. Możecie zaznaczyć też, jaka jest danego dnia pogoda (możecie ją narysować). Nie zapomnijcie o zapisaniu daty! Taki dziennik z okresu izolacji będzie później ważną pamiątką rodzinną i historyczną. A po powrocie do szkoły, będziecie mogli pochwalić się swoimi dziełami :) już się nie możemy doczekać

4) Dzwońcie do członków rodziny, którzy są daleko - w pierwszej kolejności do Dzadków :) Napewno będzie im miło, że o nich pamiętacie

5) Stwórzcie rodzinną kronikę. Poproście o pomoc kogoś starszego.

6) A może któraś rodzinka ma zdolności muzyczne i zechce nagrać piosenkę o koronawirusie? Chętnie byśmy odkryli takie talenty. Dla przykładu:

Poza zabawą w wolnym czasie, możemy:

- posprzątać w ogrodzie. Jeżeli macie własne podwórko, spytajcie rodziców czy są dla Was do wykonania jakieś prace. Grabienie, pakowanie liści i gałęzi, sadzenie, kopanie to bardzo miłe zajęcie na słońcu. I wielka satysfakcja!

- dokonać przeglądu generalnego zabawek, książek. Pozbyć się rzeczy nieużywanych. Zmienić układ rzeczy na półkach czy mebli w pokoju. Ładnie wyeksponować nasze skarby.

- Poukładać zdjęcia w albumie

- Uporządkować nasze kolekcje

- zgłosić się do przygotowań świątecznych. Będziecie wielkim wsparciem dla rodziny jeśli pomożecie w przedświątecznych porządkach.

- możecie też poćwiczyć. Niech każdy z członków rodziny codziennie wymyśli 5 prostych ćwiczeń.

Tęsknimy za Wami, trzymacie się zdrowo!

Wasze Panie ze świetlicy

KONKURS "Mój przyjaciel Miś"

Po raz kolejny,w listopadzie,świetlica wraz z grupą przedszkolną zorganizowała z okazji Dnia Pluszowego Misia, konkurs plastyczny, dla dzieci z klas 0-3. Oto nasza cudowna galeria:

img_20191126_140244jpg [300x225]img_20191126_140300jpg [300x225]

Czyż nie są to najpiękniejsze Misie? :)

Oczywiście, jak na konkurs przystało, jury wyłoniło najlepsze prace, a zwycięzcy otrzymali nagrody.GRATULUJEMY!!!

Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie na Naszego ulubionego Misia w przyszłym roku szkolnym. Oraz do udziały w innych konkursach świetlicowych.

kliknij tu - zobacz spis - nasze świetlicowe wydarzenia

Po remoncie szkoły świetlica zyskała nowy system ogrzewania z klimatyzacją oraz dodatkowe wyjście na zewnątrz. Pomieszczenie umeblowano na nowo i pojawiły się nowe dekoracje.

okno świetlicowe z dekoracją zimowąNa świetlicy stół świąteczny

świetlica [500x353]

dekoracje okna [500x375]

dekoracje pod sufitem [500x375]