20 grudnia 2014 16:04 | Aktualności

Szkolne Jasełkowe spotkanie

W piątek 19 grudnia cała szkoła spotkała się na dużej sali na przedstawieniu Jasełek. Widowisko przygotowała klasa 5c pod kierownictwem siostry Karoli. W przedstawieniu były piękne role Maryi i Józefa, grupa białych aniołów, przebrane bogato postacie trzech mędrców, pastuszkowie, król Herod, a także role zwierząt ze stajenki. Rzeczywistą rolę katechetki w klasie 5c zagrała Julka.

Na początku wystąpił chór śpiewając na dwa głosy. Potem przedstawienie przeplatało się z kilkoma kolędami i piosenkami. Grał zespól fletowy. Barwne dekoracje, liczne słomianki i siano wprowadziły wszystkich w nastrój świąteczny. Zanim się wszyscy spostrzegli, przedstawienie dobiegło końca. Występujący zostali nagrodzeni gromkimi brawami.

Pani Dyrektor przekazując życzenia wszystkim zebranym pokazała sławne "Światełko Betlejemskie", które w tym roku znów do nas dotarło przekazane przez skautów. Przebyło ono na prawdę długą drogę od Betlejem do Polski, do Zielonki - przewiezione pociągiem, statkiem, autobusem. Zapalone w grocie betlejemskiej, chronione przed zgaśnięciem w szklanej latarence i odpalane płomyk od płomyka.

Dziękujemy!

(A)