07 stycznia 2015 13:15 | Aktualności

Kolędnicy misyjni

6 stycznia 2015 r., w uroczystość Objawienia Pańskiego, ulicami parafii św. Jerzego w Zielonce, przeszli kolędnicy misyjni. Dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 3, gimnazjaliści, rodzice oraz katecheci dzielili się radością wiary w Boga Wcielonego pośród tych, którzy zechcieli otworzyć drzwi swoich domów, gdzie wspólnie śpiewaliśmy kolędy, przedstawialiśmy mini jasełka, a to wszystko, aby wspomóc Papieskie Dzieła Misyjne Dzieci, które co roku organizują zbiórkę pieniędzy dla dzieci z wybranego kraju. W tym roku były to Indie. Choć było mroźno dzieci starały się być dzielne, a po kolędowaniu w salkach pod plebanią czekała na nas gorąca herbata i coś słodkiego. Łącznie 4 grupy kolędników zebrały 1893,50 zł i wiele słodyczy... (A)(s.K)