17 marca 2015 06:35 | Aktualności

Podsumowanie rekolekcji

W pierwszym dniu rekolekcji kl. 1-3 uczestniczyły w Festiwalu Piosenki Religijnej.

Klasa 1a zaprezentowała piosenkę o bł. Matce Teresie z Kalkuty, klasa 1b "Bóg kocha mnie", klasa 1c "Przyjdź Jezu, przyjdź".

Klasa 2a "Pewnej nocy łzy z oczy mych", klasa 2b "Każdy może być święty", klasa 2c "Nieidealne".

Klasa 3a "Ojcze, chwała Tobie", klasa 3b "Ci, co zaufali Panu", klasa 3c "Jak odnaleźć mam Chrystusa?".

Jury festiwalu obradowało w składzie: p. Ewa Biskupek-Pryt, s. Katarzyna Bernacka, p. Joanna Żero, oraz uczennica kl 5c Weronika Krysik. Jury pierwszą nagrodę przyznało klasie 2a. Pozostałe klasy zajęły drugie i trzecie miejsca.

Klasy młodsze, podczas rekolekcji uczestniczyły w drodze krzyżowej, wykonywały prace plastyczne (dłoń z papieru wg modlitwy 5 palców Ojca św. Franciszka), uczestniczyły w naukach rekolekcyjnych, a także obejrzały bajkę pt. "Horton słyszy Ktosia".

Klasy 4-6  brały udział w naukach rekolekcyjnych -  tzw. Laboratorium Wiary, w adoracji Najświętszego Sakramentu, oraz w drodze krzyżowej.

Uczniowie odwiedzili Dom Pomocy Społecznej w Zielonce, klasztor sióstr dominikanek misjonarek, obejrzeli film: "Marcelino chleb i wino", "Faustyna" oraz "Popiełuszko. Wolność jest w nas".

Ewaluacja rekolekcji wypadła pozytywnie. Dzieciom podobała się treść i forma rekolekcji.

Napisała s.Karola

Rekolekcje trwały 9-11 marca, od poniedziałku do środy. Plan zajęć poszczególnych klas uwzględniał także niektóre inne zajęcia. Nie uczęszczający na lekcje religii uczniowie otrzymali informację o swoim zmienionym planie lekcji i także w większości przychodzili na zajęcia.

Zachowanie uczniów uległo zauważalnej zmianie po rekolekcjach, co było komentowane wśród nauczycieli.

(dopisek red.AR)