30 kwietnia 2015 15:15 | Aktualności

Misyjna lekcja

30 kwietnia na lekcjach religii w kilku klasach odbyły się spotkania z niezwykłym gościem. Siostra Michaela Pawlik OP ze Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Jezusa i Maryi, które mieści się w Zielonce. S. Michaela nie jest tylko zwykłą zakonnicą - misjonarką i pielęgniarką, która w Indiach spędziła kilkanaście lat. Jest znawczynią hinduizmu i religii wschodu oraz socjologiem, psychologiem i filozofem. Napisała kilkanaście książek o tematyce religii wschodu, o zagrożeniach duchowych i sektach. Opublikowała wiele artykułów w prasie religijnej i fachowej przestrzegając przed magią i okultyzmem. Prowadzi niezliczone wykłady i prelekcje, jest prelegentem wielu sympozjów, udziela wywiadów w radio. Kilka tygodni temu s. Michaela prowadziła także spotkanie w parafii św. Jerzego.

Uczniowie naszej szkoły mieli niezwykłą okazję spotkania z siostrą Michaelą na lekcji religii.

p1010090.jpg

Być może uczniowie opiszą nam swoje wrażenia po tej ciekawej lekcji.