21 czerwca 2015 18:30 | Aktualności

XIII Festiwal Misyjny „Bóg mnie kocha”

Fundacja Polska Raoula Follereau zaprasza w niedzielę 21 czerwca br. do Zielonki koło Warszawy na organizowany we współpracy z Komisją Episkopatu Polski do spraw Misji XIII Festiwal Misyjny „Bóg mnie kocha” z udziałem kilkuset niepełnosprawnych dzieci z Misyjnego Apostolstwa małej Ani z Zielonki oraz misjonarzy i ich dobroczyńców.

Będzie to kolejne święto misyjne wypełnione wspólną modlitwą i zabawą. Spotkanie rozpocznie się o godz. 13.00 uroczystą Mszą św. w kościele pod wezwaniem Matki Boskiej Częstochowskiej.

Po mszy św. w samym centrum Zielonki, na Placu Jana Pawła II odbędzie się wielki koncert z udziałem znanych na świecie artystów. Wystąpią między innymi zespoły „DIKANDA” oraz „Maleo Reggae Rockers” Darka Malejonka.

Przez cały dzień czynne będą stoiska, prezentacje i animacje misyjne. Będzie można porozmawiać z misjonarzami z całego świata, dowiedzieć się ciekawych rzeczy o życiu i kulturze odległych krajów oraz o tajemnicy Bożej Miłości, której dzięki pracy misjonarzy doświadczają ludzie na całej ziemi.

Specyfiką misyjnych festiwali w Zielonce jest zawsze liczna obecność niepełnosprawnych dzieci z Misyjnego Apostolstwa zainicjowanego przez Małą Anię z Zielonki, której przesłanie o bożej miłości do każdego człowieka wyrażone w małym serduszku z hasłem „Bóg mnie kocha” przekroczyło granice kraju.

W tym roku jedna ze studni wybudowanych przez misjonarzy w Mandamie w Kamerunie otrzymała imię Małej Ani z Zielonki.

Organizatorem dorocznych misyjnych spotkań w Zielonce jest działająca tu Fundacja Polska Raoula Follereau wespół z

• Komisją Episkopatu Polski do spraw Misji,
  • Burmistrzem miasta Zielonka,
  • parafią Matki Boskiej Częstochowskiej,
  • Ośrodkiem Kultury i Sportu w Zielonce,
  • Uniwersytetem Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie
  • 58 Szczepem Związku Harcerstwa Rzeczpospolitej.

festiwal_plakat.jpg

Więcej informacji na stronie internetowej follereau.org

zaproszenie przekazał prezes FUndacji dr K.Szałata

(red.AR)