Aktualności

26 czerwca 2015 09:07 | Aktualności

Pożegnanie klas 6

ZaklepanyW czwartek 25 czerwca uroczyście pożegnaliśmy się z uczniami klas szóstych, którzy stali się naszymi absolwentami. O godz.16:10 pani Monika ogłosiła zaklepanie "nowej świeckiej tradycji" w naszej szkole - polonez pożegnalny! Uczniowie w galowych strojach pokazali wielką klasę nie tremując się licznymi przerwami w grzmiącej z kolumn muzyce. Na boisku w świetle słońca wykonali pochody, szpalery, kółeczka, przejścia pod mostkami, rozejścia i złączenia, przecinanie się linii tancerzy a na końcu dygnięcia i ukłony...

UśmiechRodzice i goście stali wokół boiska, fotografowali, filmowali, a  nawet zatrzymywali się przechodnie filmując tabletem czy smartfonem to wydarzenie, które odtąd ma być sławne...

ŚmiechTancerze otrzymali gromkie brawa!

ZaskoczonyPotem w sali rozpoczęto oficjalne ceremonie. Wszedł poczet ze szkolnym sztandarem, odśpiewano hymn i następiło przekazanie sztandaru pod opiekę przyszłorocznych klas szóstych.

ZaangażowanyRolę konferansjerów uroczystości pełnili: przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Basia Z. oraz Karol E. i Weronika S. z klas 6.

UśmiechPowitalne  przemówienie pani dyrektor Joanny Zielenkiewicz zawierało obrazową bajkę-przypowieść o słońcu, które wydając z siebie promienie nie traci mocy ani piękna, a pod wieczór staje się najpiękniejsze. Pani dyrektor gratulowała wysokich osiągnięć w nauce i wspaniałych wyników sprawdzianu szóstoklasistów.

DZIECI!
DUMNE MIEJCIE ZAMIARY,
GÓRNE MIEJCIE MARZENIA
I DĄŻCIE DO SŁAWY 
- COŚ Z TEGO ZAWSZE SIĘ STANIE

...to cytat z pism patrona naszej szkoły Janusza Korczaka, przywołany w trakcie uroczystości, który Pani Dyrektor skierowała jako życzenie na przyszłość dla naszych absolwentów.

UśmiechNasz oficjalny gość pan burmistrz Grzegorz Dudzik wyraził uznanie dla wyników w pracy wręczył prestiżowe Nagrody Burmistrza naszej najlepszej "piętnastce" - uczniom z najwyższą średnią ocen z przedmiotów i  zachowania.

UśmiechPiosenkę "Samo życie" zaśpiewała Zosia G.

UśmiechPani Dyrektor wraz z Panem Burmistrzem wręczyła bony stypendialne grupie uczniów za najlepsze wyniki i osiągnięcia w nauce i sporcie.

ZaskoczonyNastępnie wychowawcy klas szóstych wręczyli świadectwa z wyróżnieniem.

Wystawiony językWręczono także nagrody za najlepsze wyniki i osiągnięcia w informatyce oraz w sporcie.

ŚmiechTzw. "chwilę oddechu" zapewnił dynamiczy popis tanecznych układów w wykonaniu Małgosi C. i Mileny B.

NiewinnyPotem wzywano kolejno do wyjścia na środek klasy A, B i C. Rozdano uczniom pozostałe do rozdania różne "foliały" i "pergaminy".

PocałunekPiosenkę "Cudownych rodziców mam" zaśpiewała Marta K.

Pocałunek...i wreszcie nastąpiły podziękowania dla rodziców, którzy ofiarnie udzielają się w szkole, współpracują i wspierają, pomagają i organizują.

UśmiechPiosenkę "Wielka woda" zaśpiewała Martyna J. z kl.5.

Potem klasy 5 pożegnały odchodzących ze szkoły kolegów symbolicznymi upominkami.

Niewyparzona gębaZaś pożegnanie ze strony samych szóstoklasistów sprawiło wszystkim obecnym niespodziankę - przemówienie pożegnalne wygłosił Kacper M. z kl. 6c. Złożył jakby meldunek na ręce pani Dyrektor, że okręt dopłynął do celu! Był to najbardziej wzruszający i kulminacyjny moment ze wszystkich przemówień i wszystkich kulminacyjnych momentów, a przecież ich w tym dniu nie brakowało.

PocałunekPiosenkę specjalnie ułożoną na tę okazję "Na pożegnanie" wykonał kwartet wokalno-gitarowy - Ania W., Ola H., Ala G. i Ola Sz.

 

 

Zaskoczony ...potem zgaszono światła i obejrzeliśmy klasowe pożegnalne prezentacje, których o mały włos mogłoby nie być... (o tych perypetiach długo by można opowiadać...)

NiewinnyOdśpiewaliśmy hymn szkoły i tak właśnie dobiegło końca ceremonialne rozstanie się uczniów klas szóstych z kochaną "trójeczką"

 

 

(red.AR)

P.S. licznych Panów Fotografów proszę o uprzejme podzielenie się
swymi udanymi fotkami i filmikami z Archiwum szkolnym
(np. na płytce do sekretariatu
a pojedyncze super-ujęcia dla strony www
na pocztę sp3 at zielonka pl)

Przeczytano: 1197 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: