16 września 2015 16:06 | Aktualności

Posłanie s. Klary

Dnia 13 września w naszej kaplicy odbyło się posłanie misyjne s. Klary, która po roku przygotowań w Centrum Formacji Misyjnej, 4 października wyleci do Boliwii, do pracy misyjnej w orureńskim kościele. Uroczystego błogosławieństwa na tę pracę udzielił jej ks. Jan Fecko, Dyrektor CFM w Warszawie, a słowo posłania otrzymała od Matki Generalnej.

Byli uczniowie s. Klary z SP nr 3 skierowali do niej następujące słowa:

Kochana s. Klaro!

My, uczniowie klas VI,  w imieniu całej społeczności naszej szkoły, w której tak długo pracowałaś, dziękujemy Ci za wszystko, czego nas nauczyłaś, za radość i świadectwo życia w bliskości z Panem Jezusem. Za Twój zapał i entuzjazm, za Drużynę Chrystusa i kapliczkę w szkolnym ogrodzie i za wszystko to, co zaszczepiłaś w naszych sercach.

Teraz, gdy już za kilka dni rozpoczniesz pracę w Boliwii, a dzieci będą mówiły do ciebie – hermanita – chcemy Ci powiedzieć, że zostajesz też w naszych sercach i modlitwie.

I prosimy Maryję, by jak dobra Mama towarzyszyła Ci na misyjnych szlakach, bo wiemy, że w Oruro jest wiele serc które Czekają na Ewangelię.

Niech Jezus Ci błogosławi i niech Cię strzeże.