08 grudnia 2015 19:17 | Aktualności

O św. Maksymilianie w teatrze

8 grudnia - w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Maryi - dzieci z naszej szkoły, które aktywnie uczestniczą w grupach apostolskich jak Koło Misyjne, Schola dziecięca, ministranci, wyjechali na sztukę "Wczoraj, dziś, zawsze": wystawianą przez kleryków Wyższego Seminarium Duchownego diecezji warszawsko-praskiej.

Sztuka opowiadała o życiu św. Maksymiliana Kolbego. Dwóch dziennikarzy dostaje polecenia napisania artykułu o jednym z epizodów życia świętego. Wyruszają na poszukiwanie informacji do Niepokalanowa, tam dowiadują się jak żył i jak zginął Maksymilian.... a także o Jego wielkiej miłości do Matki Bożej.

Po spektaklu dzieci miały możliwość zwiedzenia seminarium. Zajrzeliśmy do kaplicy na chwilę modlitwy, a potem do biblioteki, pokoju kleryckiego, seminaryjnej kuchni i jadalni.

Mieliśmy też możliwość porozmawiania z aktorami i zrobienia sobie pamiątkowego zdjęcia.

Było to czas dotknięcia świętości, historii Polski, a także realiów codziennego życia w seminarium.