16 grudnia 2015 15:08 | Aktualności

Nagranie dla radia

Dnia 16 grudnia 2015 roku, dzieci z koła misyjnego, nagrywały audycję do Radia Diecezjalnego Warszawa, na temat Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci i ich zaangażowania w akcję kolędników misyjnych.

Dzieci, pod opieką s. Gabrieli, opowiadały Pani Magdalenie o tym, kim są członkowie PDMD i czym dzieci zajmują się na kole misyjnym. Głównym tematem rozmowy były jednak sprawy dotyczące tegorocznych kolędników. W tym roku dzieci kolędując będą zbierały pieniądze na pomoc dzieciom malgaskim, które żyją w bardzo trudnych warunkach bytowych. Opowiadały o swoich przygotowaniach do tego dzieła, o radości dzielenia się Dobrą Nowiną, ale też o tym, że przygotowują się również na to, że w niektórych domach mogą być nieprzyjęci, jak nie została przyjęta Święta Rodzina poszukująca noclegu.

Na zakończenie zaśpiewaliśmy hymn Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci, a także piosenkę po hiszpańsku „Yo tengo un Amigo que me ama.”