11 stycznia 2016 15:16 | Aktualności

Orszak Kolędowy

W kończącym się okresie liturgicznym Bożego Narodzenia siostry katechetki zachęciły naszych uczniów, aby przeprowadzili akcję charytatywną zbierając datki na pomoc misyjną dla Madagaskaru. Grupy w przebraniach kolędniczych chodziły z gwiazdą odwiedzając domostwa na terenie parafii św. Jerzego, a w poniedziałek 11 stycznia kolędowały jeszcze raz w poszczególnych klasach. Zebrano spore kwoty. Nasi parafianie wrzucili do skarbonek 2670 zł  72 gr, a zbiórka na terenie szkoły zaowocowała sumą 928 zł 65 gr.  Te zebrane kwoty będą przekazane przez siostry dominikanki na misje na wyspie Madagaskar, w szczególności na potrzeby biednych dzieci i sierot, którymi opiekują się siostry na misjach.

Od nas ze szkoły było 25 kolędników pomagała tez w opiece Natalka Bąk i jedna z mam

Kolędnicy odwiedzili 110 rodzin.

A jak to było w całym naszym mieście? - opowiada siostra Gabriela:

Dnia 6 stycznia, w Uroczystość Objawienia Pańskiego i Misyjny Dzień Dziecka z naszego klasztoru wyruszyło 9 sióstr wraz z grupami kolędniczymi dzieci. Ze Szkoły Podstawowej nr 1 - dwie grupy kolędnicze, z SP nr 2 – cztery grupy kolędnicze i z SP nr 3 – cztery grupy kolędnicze. Dzieci tegoroczny trud kolędowania ofiarowały dla dzieci z Madagaskaru. Kolędnicy odwiedzili ok. 250 rodzin przedstawiając krótką scenkę bożonarodzeniową i śpiewając kolędy.

Obraz w treści 1W zamian za to kolędnicy otrzymywali pieniądze do skarbonki i słodycze. Wszystkie zebrane pieniążki – 7 tyś zł - zostaną przekazane do Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci, a słodyczami ucieszyli się Mali Kolędnicy – Misjonarze. Dziękujemy wszystkim, którzy nas przyjęli i złożyli ofiary na misje. Wielkie podziękowanie też dla osób świeckich, które pomagały w przygotowaniu kolędowania, a także w opiece nad kolędnikami. Niech sam Pan Jezus wam wynagrodzi Wasze zaangażowanie i trud w Misyjnym Dziele Kościoła.