17 lutego 2016 14:12 | Aktualności

Misjonarz na Wielki Post...

Misjonarz na Wielki Post w Szkole Podstawowej nr 3 w Zielonce

Od środy Popielcowej w naszej szkole rozpoczęła się „akcja”:

"MISJONARZ NA WIELKI POST"

Relacjonuje siostra Gabriela:

..."Jakby zarażona trochę ideą internetową, a także rozpalona duchem misyjnym po 6 latach pracy w Boliwii, wraz z dziećmi postanowiłam podjąć adopcję modlitewną misjonarzy.

Z sekretariatu Ad Gentes dostaliśmy długą listę misjonarzy wraz z adresami ich aktualnej pracy misyjnej. Nie policzyłam na początku, ilu ich było. Ale Pan wiedział, ile będzie potrzeba, bo jak się okazało na koniec wszystkie imiona co do jednego zostały rozlosowane pomiędzy dziećmi.

Chwała Panu!

W akcji biorą udział te dzieci, które chciały podjąć się modlitwy za wskazanego misjonarza. W naszej szkole są to uczniowie z dziewięciu klas (klasy drugie, czwarte i szóste). W sumie jest to około 160 osób.

Na katechezach modlimy się wspólnie w intencjach tych misjonarzy, ale także uczniowie modlą się w swoich domach rodzinnych.

Chętni uczniowie mają też okazję pomodlić się na przerwie, gdyż na gazetce, na szkolnym korytarzu, jest umieszczony wydruk modlitwy za misje i misjonarzy.

Już na drugi dzień niektóre z dzieci poinformowały mnie, że napisały list i życzenia świąteczne do swojego misjonarza.

Ufam, że wielu z nich nie zakończą swojej modlitwy wraz z zakończeniem Wielkiego Postu, ale nadal będą w niej trwali, a może nawet zawiążą się jakieś przyjaźni misyjne.

Niech Pan Jezus błogosławi temu dziełu, aby było dla Jego chwały i na pożytek ludziom.

news nadesłała

s. Gabriela Chodzińska, katechetka