Hymn::Historia::Teledysk::oddajemy podręczniki i lektury

22 marca 2016 15:40 | Aktualności

Dzień Wiosny

W poniedziałek 21 marca dołączyliśmy do akcji światowej radosnej zabawy z okazji nadejścia Wiosny.

Wedle dawnych zapowiedzi każda klasa przygotowywała swoje kreacje tematyczne. Tematy przebrań dla klas zostały wcześniej dobrane a potem zdecydowało losowanie.

Organizacji całości patronował Samorząd Uczniowski pod czujną opieką pani Marty i pani Moniki. Przygotowania trwały kilka tygodni.

Wiele przebrań i strojów szykowano ze starannością a nawet w tajemnicy. Przykładów i wzorów charakterystycznych strojów szukano w encyklopediach, w Internecie i w magazynach mody. Niektóre stroje można było znaleźć w wypożyczalniach strojów i przebrań. Ale najwięcej możliwości zapewniała własna inwencja i pomoc rodziców w wyszukaniu odpowiednich (a dawno nieużywanych) kreacji. Używano także jakieś chusty i tkaniny. Dziewczynki pożyczały od mamy eleganckie pantofelki na obcasie. Ale o trafności stroju decydowały jeszcze dodatki.

Królowały wielobarwne i niesłychanie różnorodne dodatki do ubioru. Chłopcy zaopatrywałi się w krawaty, muchy i różne nakrycia głowy - czapki i kapelusze. Dziewczynki miały torebeczki, paseczki, apaszki, kapelusiki, opaski i stroiki we włosach, a nawet wachlarze. W tym dniu wszechobecna była biżuteria we wszystkich możliwych kolorach i wzorach. Oprócz tego klasy specjalnie ucharakteryzowane miały ze sobą inne różności - jak np. takie potrzebne w pracy rolnikom albo lekarzom i pielęgniarkom.

Każda klasa opracowała też sposób swego zaprezentowania się przed szkolną widownią. Dobrano podkład muzyczny. Niektóre klasy trenowały chóralny śpiew. Większość wystąpień obfitowała w ciekawe układy taneczno-choreograficzne a nawet sportowo-gimnastyczne. Klasy pokazywały się wraz ze swoim wychowawcą - także odpowiednio przebranym. Wszystkie przebrania i występy wzbudzały spontaniczny aplauz widowni, na której oprócz uczniów i wszystkich nauczycieli nie brakowało także i Rodziców.

Na koniec główny konferansjer imprezy czyli pani Monika zaprosiła do korowodu tanecznego wszystkich nauczycieli i Dyrekcję. Przy dynamicznej muzyce Grono Pedagogiczne w barwnych i wesołych przebraniach odtańczyło kółeczko. Finałem było ustawienie się do pamiątkowej fotografii.

Długo będziemy pamiętać ten zabawny Dzień Wiosny...

Serdecznie też dziękujemy współpracującym ze szkołą Rodzicom i Przyjaciołom szkoły, którzy w tym dniu pomogli nam w fotografowaniu wydarzenia.

(redakcja AR)