16 marca 2016 15:05 | Aktualności

Rekolekcje z misjami

16 marca – podczas drugiego dnia rekolekcji wielkopostnych w Szkole Podstawowej nr 3, która jest na terenie parafii św. Jerzego, w Zielonce zagościła Pani Zofia Sokołowska, przedstawiciela Miva Polska czyli organizacji pomagającej misjonarzom w zakupie środków transportu, a wcześniej misjonarka świecka w Peru oraz Pani Jianni Miranda, Peruwianka, konwersatoria CFM. Obie Panie przybliżyły dzieciom warunki życia w Peru. Uczniowie mieli możliwość zadawania pytań oraz obejrzenia zdjęć, ponadto był to czas wspólnej zabawy, gdyż Jianni uczyła też peruwiańskich piosenek z gestami. Natomiast Pani Zosia wyjaśniła w jaki sposób pomagają misjonarzom i zachęciła dzieci do zaangażowania się w akcję „Uczynku wiary” i zbiórki pieniędzy na rower dla afrykańskiego katechisty. Spotkanie stało się również okazją do wzmożenia naszej modlitwy za misje i misjonarzy.