16 marca 2016 15:24 | Aktualności

Spotkanie ze Zwycięzcą

„Zwycięzca”. Taki tytuł nosi film, którego główny bohater – Dariusz Strychalski – był gościem w naszej szkole trzeciego dnia rekolekcji. Spotkanie było niezwykle poruszające, o czym świadczyła ponad godzinna cisza panującą wśród uczniów klas 4-6 w sali gimnastycznej, liczne pytania, niekończące się brawa pod koniec spotkania i dłuuuga kolejka dzieci, które ustawiły się w celu uzyskania od naszego gościa autografu.

Dariusz w wieku 8 lat uległ poważnemu wypadkowi samochodowemu, wskutek którego ma niedowład prawej strony ciała, przykurcz w ręce, częściowy zanik mięśni, znacznie krótszą jedną nogę oraz kłopoty ze wzrokiem. Nie przeszkadza mu to jednak w tym, aby startować w ultramaratonach i pobijać kolejne rekordy! Bieganie stało się jego pasją, sposobem na życie oraz formą pomagania innym! Jak sam twierdzi „słabość jest w naszej głowie”, a nie w ciele, czego dał wspaniałe świadectwo podczas spotkania z naszymi uczniami.

Od roku 2014 z inicjatywy Dariusza Strychalskiego działa fundacja „Zwycięzca”, której podstawowym celem jest wspieranie innych niepełnosprawnych sportowców oraz chorych dzieci, dla których organizowane są tzw. biegi charytatywne. O jednym z nich – „Bieg dla Asi” – opowiadał nam gość w trakcie spotkania, zachęcając dzieci do rozwijania swych pasji oraz wytrwałości w realizacji swych własnych marzeń. Spotkanie na zakończenie rekolekcji było zatem jednocześnie zaproszeniem do „biegu przez życie” w drodze do NIEBA.

relację nadesłała siostra Gabriela