05 kwietnia 2016 15:30 | Aktualności

Adopcja serca '2016

W okresie Wielkiego Postu w naszej szkole postanowiliśmy w szczególny sposób pamiętać o Jeannette Nishimwe, naszej afrykańskiej podopiecznej zbierając tzn. jałmużnę wielkopostną.

Każdego dnia na katechezie uczniowie wrzucali do skarbonki symboliczny grosik – dołączyli się do tego też niektórzy nauczyciele i pracownicy szkoły – i tak od grosza do grosza uzbierała się suma 607,85 zł i  tym sposobem tegoroczne kształcenie i opiekę zdrowotną dla Jeannette będziemy mieli już opłaconą. Teraz to już tylko kwestia przekazania pieniędzy do sekretariatu SAC.  W marcu dostaliśmy też kolejny list od naszej podopiecznej i podziękowanie za pomoc.

Już w niedługim czasie przy wejściu do szkoły będziemy mogli przeczytać kilka informacji o Adopcji Serca i naszej Jeannette.

Załączamy zdjęcia potwierdzenia wpłaty z ubiegłego roku oraz najnowszy list od naszej podopiecznej - Jeanette, oraz jego tłumaczenie.

newsa nadesłała siostra Gabriela

(red. AR)