27 kwietnia 2016 15:52 | Aktualności

Wieści od siostry Gabrieli

Koło misyjne „Iskierki Bożego Miłosierdzia”  przygotowało prezentacje o naszym kolędowaniu na rzecz dzieci z Madagaskaru. Wzięła ona udział w Ogólnopolskim Konkursie pt. „Moje kolędowanie misyjne”. Za udział w tym konkursie i ukazanie radości i trudu kolędowania otrzymaliśmy Dyplom i małego lemura wykonanego z madagarskiego bananowca.

26 kwietnia, w Gimnazjum im. ks. Jerzego Popiełuszki w Warszawie, odbył się finał II Ogólnopolskiego Konkursu  „Ks. Jerzy Popiełuszko – człowiek prawdy, który zło dobrem zwyciężał”. Wzięły w nim udział dwie nasze uczennice: Patrycja Ślazak z kl. VI c i Łucja Kudła z kl. V a.  Gratulujemy dziewczętom dostania się do  finału. Po napisaniu pracy wszyscy uczestnicy konkursu wzięli udział w spotkaniu z ks. prof. dr hab. Janem Sochoniem który podzielił się świadectwem spotkania z błogosławionym księdzem Jerzym. Wszyscy uczestnicy mieli też okazje zwiedzić muzeum poświecone ks. Jerzemu.

Na zakończenie konkursu wszyscy uczestniczyliśmy we Mszy Świętej sprawowanej przez Kardynała Kazimierza Nycza, a po niej odmówiliśmy Koronkę do Bożego Miłosierdzia przy pamiątkowym grobie w którym był pochowany nasz błogosławiony.

27 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 1 w Ząbkach odbył się finał Dekanalnego Konkursu dla uczniów klas IV „Działalność Jezus Chrystusa”. W konkursie wzięli udział uczniowie z sześciu szkół . Nasze uczennice spisały się bardzo dobrze zajmując: Magdalena Ratyńska z kl. IV a – drugie miejsce i Zuzanna Szabra z kl. IV b – trzecie miejsce. Gratulujemy dziewczętom chęci zaangażowania się w konkurs i wysokiego poziomu wiedzy na temat życia Pana Jezusa i wypowiedzianych przez Niego słów.

Niech Bóg nam błogosławi :)
s. Gabriela OP

newsa nadesłała siostra Gabriela