09 maja 2016 09:05 | Aktualności

Zbiórka na misyjne pojazdy

Dnia 8 maja, dzieci z koła misyjnego „Iskierki Bożego Miłosierdzia” oraz ze scholi Jerzyki, dzięki życzliwości księdza proboszcza przeprowadziły przy parafii św. Jerzego akcję pomocy w zakupie rowerów dla katechistów z krajów misyjnych.

Akcja  odbywa się pod patronatem organizacji Miva Polska. Jej celem jest wyposażenie tubylczych katechistów w rowery, aby ułatwić im sprawniejsze i częstsze docieranie do ludzi z nauką wiary chrześcijańskiej.  Akcja jest odpowiedzią na prośby polskich misjonarzy i misjonarek. Brak transportu publicznego w wielu regionach Afryki i nie tylko sprawia, że katechiści muszą wędrować pieszo po kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt kilometrów. Rowery są dla nich wielkim udogodnieniem.

Jednakże sami nie są w stanie zaopatrzyć się w te pojazdy. Dlatego i my postanowiliśmy im pomóc i tego dnia uzbieraliśmy 1100 zł co daje równowartość dwóch rowerów. Jesteśmy dumni, ze udało się na w taki sposób pomóc i dziękujemy wszystkim którzy na złożyli ofiary.

W dniach 9 – 12 maja w naszej szkole trwała akcja „Uczynek wiary” . Tym razem w odpowiedzi na prośbę papieża Franciszka, by w Roku Miłosierdzia czynić działa miłosierdzia, przeprowadziliśmy zbiórkę pieniędzy „złotówka na wózek inwalidzki”. To też, jak zbiórka na rowery, odbywało się pod patronatem organizacji Miva Polska.

Dzieci z koła misyjnego wędrowały od klasy do klasy prosząc o ofiarę jednej złotówki na pomoc niepełnosprawnemu dziecku z kontynentu afrykańskiego. Pieniążki można też było składać do puszek podczas katechezy. W sumie uzbieraliśmy 618, 50 zł, co daje wartość jednego wózka inwalidzkiego. Jak zawsze nie zawiedliśmy się na uczniach nauczycielach  naszej szkoły.

Dziękujemy wam serdecznie. Dzięki naszemu wsparciu jakieś dziecko otrzyma wózek inwalidzki.

nadesłała s.Gabriela

(red. AR)