30 maja 2016 16:04 | Aktualności

Wieści z Koła Misyjnego

W poniedziałek 30 maja grupa dzieci z Koła Misyjnego pod opieką siostry Gabrieli pojechała do Warszawy w pewnej ważnej sprawie...

Oto relacja od siostry Gabrieli:

Kilkanaście dni temu dzieliliśmy się z wami radosną wiadomością o tym, ile udało się w naszej szkole uzbierać pieniążków na wózek inwalidzki dla afrykańskiego dziecka.

Dzisiaj te pieniądze trafiły do Miva Polska, a stamtąd zostaną przekazane do misjonarzy, którzy będą mogli zakupić potrzebny sprzęt. Dzieci z koła misyjnego najpierw odwiedziły warszawskie Oceanarium, gdzie przeżyły spotkanie z rekinem, a potem udały się do biura Miva Polska by tam dopełnić czynu miłosierdzia. Przyjęto nas tam naprawdę po królewsku. Zasiedliśmy przy stole, na którym pojawiły się ciastka, woda i soczek, a potem lody.

W części oficjalnej przekazaliśmy pieniądze a w zamian za to dostaliśmy Dyplom niosącego Chrystusa, który niedługo będzie można zobaczyć na korytarzu szkolnym.

Kolejny czas to była zabawa której przewodniczył pan Mateusz, który uczył dzieci afrykańskiej piosenki wywołującej deszcz i „przyprowadził”  słonia, na którym każdy mógł się przejechać. Nasz trud został nagrodzony radością spotkania w Miva, a myślimy że jeszcze większą radością będzie, gdy katechiści otrzymają rowery i jakieś dziecko wózek inwalidzki.

Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w akcję „Uczynek wiary” i dali swoją symboliczną złotówkę do skarbonki.

Niech Bóg nam błogosławi :)
s. Gabriela OP