23 września 2016 15:29 | Aktualności

Wolontariusze AIESEC

W dniach 19-23 września w naszej szkole gościli studenci - wolontariusze z różnych krajów.

AIESEC to organizacja pozarządowa. Założona została w 1948 roku, w odpowiedzi na bieżące wówczas konflikty zrodzone przez II Wojnę Światową.  Według przedstawicieli państw członkowskich AIESEC, świat potrzebował liderów i to na młodych ludziach spoczywała odpowiedzialność za lepsze jutro.

AIESEC czyli Association Internationale des Étudiants en Sciences Économiques et Commerciales prowadzona jest przez studentów i niedawnych absolwentów.

W Polsce organizacja działa od 1971 r.

Studenci - wolontariusze, którzy odwiedzili naszą szkołę, przeprowadzali po kilka lekcji w różnych klasach - głównie na lekcjach j. angielskiego. Przedstawiali kraje, z których przyjechali. Pokazywali na prezentacjach kulturę i obyczaje krajów swego pochodzenia.