24 października 2016 12:19 | Aktualności

Spotkanie z misjonarzem

W poniedziałek siostra Gabriela, nasza katechetka zorganizowała spotkania z misjonarzem. Ten dzień wybrano z okazji trwającego Tygodnia Misyjnego i Światowego Dnia Misyjnego. W naszej szkole działają dzieci w kole Misyjnym i współpracujemy z Papieskim Dziełem Misyjnym.

relacja:

24 października 2016, w poniedziałek rozpoczynający Tydzień Misyjny, w naszej szkole odbyło się spotkanie z ks. Maciejem i s. Moniką, przedstawicielami Papieskich Dzieł Misyjnych w Polsce.

Przeprowadzili oni dzieci przez wszystkie kontynenty ukazując życie tamtejszych ludzi, a szczególnie dzieci. Mogliśmy też dowiedzieć się jak my możemy pomagać misjonarzom i ugasić „wielki pożar” trosk i potrzeb dziecięcych. A ponadto nauczyliśmy się śpiewać piosenki w języku, w którym mówią mieszkańcy Filipin:

Jesus hadomi hau,

Jesus hadomi o,

Jesus hadomi ita hotu,

Tuir nia lia ha kotu

Co tłumaczy się:

Jezus kocha mnie,

Jezus kocha Ciebie,

Jezus kocha nas wszystkich,

kochajmy innych tak jak On.

W jednej z grup dodatkowy elementem spotkania było wręczenie Indeksów misyjnych „Małym misjonarzom”, czyli dzieciom należącym do Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci. W ten sposób rozpoczęli oni 5 letnie „studia” misyjne, które zakończą się wręczeniem Paszportu misyjnego.

Dzieci które chciałby więcej wiedzieć o misjach i pomagać misjonarzom zapraszamy na spotkania Koła Misyjnego w poniedziałki o godz. 14.20 w czytelni.

relacje nadesłała siostra Gabriela