22 listopada 2016 07:12 | Aktualności

Nocne czytanie w SP3

W piątek 18 listopada klasy trzecie przyszły w nocy do szkoły z latarkami, śpiworami i swoimi wybranymi książkami.

Dzieci zebrały się w przyjaznej sali świetlicy, gdzie odbyło się nocne czytanie. Każdy leżąc w śpiworze zaprezentował swoją książkę i przeczytał jej fragment. Następnie każdy otrzymał  książkę w prezencie od szkolnej biblioteki. Były też zabawy ze świeceniem w ciemnościach latarkami, były zagadki i konkursy. Pani bibliotekarka skorzystała z okazji i zaprezentowała dzieciom nowości z biblioteki i najciekawsze polecane książki. Snuto różne opowieści i panował ekscytujący nastrój zabawy i znajdowania tajemnic książkowych. Nie zabrakło także smakołyków - było małe "co nieco" czyli wspólne jedzenie słodkich przekąsek.

Wszyscy uczestnicy dobrze się bawili przy lekturze. Uczniowie, którzy pierwszy raz czytali z latarkami byli zachwyceni atmosferą towarzyszącą czytaniu.

Spotkanie prowadziły panie wychowawczynie i pani bibliotekarka. Zorganizowano je w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Ewa Dunin – Wilczyńska

redakcja AR