Aktualności

23 grudnia 2016 09:27 | Aktualności

Jasełka szkolne w SP3 (zdjęcia i filmy)

   W czwartek 22 grudnia nie było już lekcji - trwały uroczyste spotkania uczniów w klasach z wychowawcami. Przedstawienie Jasełek odbyło się o godz.10 i tu spotkali się wszyscy uczniowie, nauczyciele i wielu rodziców.   Uczniowie klasy 6A wraz z księdzem katechetą przygotowywali się od paru tygodni. Ksiądz Łukasz Jusiński opracował scenariusz i reżyserię przedstawienia. W przedstawieniu brało udział czternaścioro aktorów - połowa klasy. Fabuła Jasełek była zgodna z tradycją i przekazem ewangelicznym. Przedstawienie ukazywało kolejne sceny wydarzeń w Betlejem - poszukiwanie noclegu, misja anielska do pasterzy, pokłon trzech władców z darami.


    Współpraca nad scenariuszem ze szkolnym chórem i zespołem zaowocowała wieloma kolędami, które przeplatały się z kanwą spektaklu. Pani Ewa Pryt przygotowała także występy kilku klas młodszych, z którymi prowadzi zajęcia rytmiczne oparte na najnowszych wzorcach metodycznych. Dzieci zaprezentowały śpiew, grę zespołową na fletach i układy choreograficzne.
     Uczniowie klasy 6A zadbali o charakteryzację i przebrania - wszystkie postacie prezentowały się imponująco. Z pewnością także najmłodsi widzowie doskonale rozpoznali wszystkie osoby i przypisane im cechy. Józef wędrował z kosturem, drobniutka Maryja spowita była w jasnoniebieskie opończe, aniołki miały zwiewne szaty i bose nóżki, pasterze w czapach i kubrakach futrzanych siedzieli przy płonącym ognisku, a mędrcy-królowie mieli bogate barwne płaszcze, tuniki, korony i zawoje.


    Aktorzy popisali się doskonałą dykcją. Wypowiadane kwestie było dobrze słychać w całej sali.    Widzowie podziwiali także dekoracje ustawione na podium i zasłaniające drabinki gimnastyczne. Szkoda, że nie mamy auli na imprezy i przedstawienia, ale nasze podium łączone z modułów doskonale spełnia swoją rolę. Uczniowie z 6A poprzedniego dnia przynosili dekoracje z magazynku sali plastycznej i montowali pracowicie. Okazało się, że warto było schować wiązkę słomy i worek sianka, a w magazynku po remoncie meblowym mieści się jeszcze sporo archiwalnych dekoracji.


     W tym przedstawieniu uczniowie wykazali się wieloma inicjatywami, pokazali zmysł organizacyjny i wytrwałość. Przekonali nas, że mają talenty aktorskie a tremy wcale nie mają występując przed całą szkołą.     Po przedstawieniu wystąpiła pani Dyrektor. Były podziękowania i brawa dla aktorów, reżysera i opiekuna chóru. Były serdeczne życzenia świąteczne dla wszystkich.

To był wspaniały dzień w naszej szkole.

 

red. AR

Przeczytano: 1164 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: