08 stycznia 2017 13:54 | Aktualności

Misyjny orszak Trzech Króli

5 stycznia w naszej szkole zagościli kolędnicy misyjni. Byli to członkowie koła misyjnego, a  także uczniowie klasy V c. Z kolędą, scenką bożonarodzeniową, kadzidłem i misyjnymi obrazkami  przeszliśmy po szkole prosząc o wsparcie dla dzieci z Tajlandii. Na ten rok Ojciec święty  Franciszek wyznaczył Tajlandię jako kraj pomocy tzn. „niewidzialnym dzieciom” to znaczy  dzieciom, które nie zostały zarejestrowane w urzędach i przez to jakby nie istniały na  świecie. Taka sytuacja sprawia, że nie mają dostępu do edukacji, świadczeń zdrowotnych itp.
Uzbieraliśmy ponad 500 zł a dokładnie jest to 631,67 zł.

Dziękujemy wszystkim - nauczycielom i uczniom - którzy wrzucili do skarbonki swoja złotówkę.

Dziękujemy także rodzicom, którzy pomogli nam w przygotowaniu strojów dla kolędników, a w sposób szczególny Pani Roguskiej, Pani Leszczyńskiej i Pani Oleszczuk.

Niech sam Pan Jezus wynagrodzi wam ten dobry uczynek.

siostra Gabriela