24 marca 2017 14:18 | Aktualności

Adoptowaliśmy konia

Tuż po feriach, 28.02.2017, nasza szkoła zorganizowała kawiarenkę oraz dyskotekę karnawałową. Pieniążki zebrane podczas tych akcji zostały przekazane Fundacji Tara w celu wykupienia i uratowania koni na targu w Skaryszewie. Między innymi dzięki nam w czasie tej akcji udało się uratować 34 konie.

Jako szkoła chcemy dalej kontynuować swoją pomoc.

Uczniowie wzięli udział w głosowaniu w czasie którego wybrali do adopcji konia o imieniu Jeżynek.

Jeżynek trafił do Fundacji jako bardzo schorowany źrebak. Na szczęście jest już bezpieczny i może wesoło brykać na padokach i zielonych łąkach. A  my jako szkoła od piątku staliśmy się jego oficjalnymi opiekunami. Dzięki mobilizacji, sile i chęci uczniów możemy dołączyć do grona ludzi, którym nie obce jest współczucie dla zwierząt, a Jeżynek może wesoło hasać po łące i cieszyć się każdym promieniem słońca i źdźbłem trawy.