11 maja 2017 19:50 | Aktualności

Dzień misyjny w Białym Tygodniu

Dnia 11 maja dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 3 przeżywały dzień misyjny w Białym Tygodniu. Przygotowywaliśmy się do tego dnia podczas katechezy, oglądając filmik o dniu misyjnym przygotowany przez Papieskie Dzieła Misyjne i rozmawiając o życiu dzieci w krajach misyjnych, a także pracy misjonarzy i o ich potrzebach duchowych i materialnych. Dzieci otrzymały koperty misyjne i wraz z rodzicami miały zdecydować ile chcą i mogą ofiarować na potrzeby misji. W czwartkowy – misyjny dzień okazało się, że popłynęła nie tylko modlitwa za dzieci z krajów misyjnych i pracujących wśród nich misjonarzy, ale także ogromny dar materialny. W grupie 69 dzieci na misje zostało złożone ponad 3 tyś zł. Bogu niech będą dzięki,  a także wszystkim ofiarodawcom. Pieniądze zostaną przekazane do Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci w Warszawie.