04 września 2017 07:59 | Aktualności

UROCZYSTOŚĆ rozpoczęcia R.SZK. 2017/2018

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018 odbyło się w poniedziałek 4 września 2017r.

Godz. 8.00 - Msza w kościele św. Jerzego

Godz. 9.00 - Rozpoczęcie na boisku Szkoły Podstawowej Nr 3 przy ul. Wilsona 34/36.

Uroczystość rozpoczęcia r.szk.2017/18 w Szkole Podstawowej nr 3 odbyła się na naszym boisku szkolnym, mimo rozpoczynającego się remontu i termomodernizacji budynku oraz naszej wielkiej przeprowadzce na cały rok nauki do innych lokalizacji.

Na środku boiska nasz poczet sztandarowy prezentował uroczyście sztandar szkoły. Poczet sztandarowy prowadzą w tym roku nasi najstarsi uczniowie z klas siódmych.

Uroczystość na boisku rozpoczęła się odśpiewaniem hymnu państwowego. Pani dyrektor Joanna Zielenkiewicz przywitała przybyłych gości oraz wszystkich zgromadzonych. W przemówieniu powitalnym omówiła szczegóły wyjątkowości tego roku szkolnego. Zapowiadane od pół roku zmiany stały się faktem. Na czas remontu zajęcia szkolne będą się odbywały w dwóch innych lokalizacjach. Rozpoczyna się też reforma oświatowa szkoły podstawowej ośmioklasowej. W tym roku wdrażamy także Dziennik Elektroniczny, profesjonalne narzędzie pracy i informacji dla nauczycieli oraz rodziców i uczniów. Pani dyrektor podała też oficjalną informację o zmianach w przydziale wychowawstw.

Na uroczystość przybył burmistrz Zielonki pan Grzegorz Dudzik, który w tym roku traktuje naszą szkołę i jej potrzeby z wielką troską. W swoim przemówieniu zapewnił zebranych o swej życzliwości i pomocy w rozwiązywaniu wszelkich trudności i problemów związanych z naszą pracą w tym roku szkolnym.

Przedstawicielka Rady Rodziców 2016/17 pani Małgorzata Murawska życzyła uczniom i nauczycielom sukcesów w nauce i pracy.

Na zamknięcie oficjalnej części uroczystości odśpiewano nasz hymn szkolny.

Po uroczystości uczniowie poszczególnych  spotkali się ze swoimi wychowawcami i otrzymali instrukcje na wtorek.

Rodzice i uczniowie skorzystali z kiermaszu podręczników do religii dla wszystkich klas, który odbył się w tym czasie w szkole.

red.AR