08 września 2017 18:48 | Aktualności

Zbiórka makulatury

Pierwsza akcja zbiórki makulatury w r.szk. 2017/18!

W poniedziałek 11 września w godzinach 8 - 14 czekał podstawiony kontener na naszą makulaturę, którą niektórzy zbierali już od czerwca.

Kontener stał przy naszej szkole na podejściu od strony stołówki od ulicy 11 Listopada. Uczniowie i Rodzice byli proszeni są o dostarczanie paczek z makulaturą.

Ta akcja umiejscowiona jest specjalnie przy naszej szkole przed rozpoczęciem remontu. W tym roku nie organizujemy rywalizacji międzyklasowej, kto więcej makulatury przyniesie, ponieważ nie mamy już warunków na ważenie poszczególnych paczek.

Cały kontener zostanie zważony i mamy nadzieję, że pobijemy rekord poprzedniej zbiórki i będzie ponad 8 ton.

Uzyskane pieniądze za makulaturę będą wpłacone na konto Rady Rodziców z przeznaczeniem na przyszły zakup i sfinansowanie ciekawej inwestycji - może będzie to szkolny Radiowęzeł? a może drukarka 3D? a może zadaszenie na rowery?

W poprzedzający akcję piątek organizatorka akcji pani Eliza Korościk odwiedziła wszystkie klasy z tym ogłoszeniem i większość uczniów zapisywała też tę wiadomość w swoich zeszytach kontaktowych, aby tym pewniej zawiadomić rodziców.

red.AR