26 sierpnia Rada Pedagogiczna rozpoczyna obrady

30 sierpnia 2017 15:17 | Aktualności

Przygotowujemy Dziennik Elektroniczny

W nadchodzącym r.szk. 2017/18 wdrażamy nowy system Dziennika Elektronicznego. Zostanie on w pełni uruchomiony po sfinalizowaniu w pełni przeprowadzki szkoły do dwóch lokalizacji zastępczych z powodu rozpoczęcia remontu i termomodernizacji naszego budynku. W pierwszym semestrze będzie to okres przystosowawczy i równolegle prowadzić się będzie dokumentację w dziennikach papierowych ora w Dzienniku Elektronicznym. W drugim semestrze planujemy całkowicie oprzeć się na dokumentacji elektronicznej.

W ostatnich dniach sierpnia prowadzono w szkolnej naszej pracowni komputerowej szkolenia i warsztaty dla nauczycieli. Ich celem było zapoznanie się z metodą pracy nauczyciela wychowawcy i nauczyciela przedmiotowca z Dziennikiem elektronicznym. Przećwiczono różne możliwe skomplikowane sytuacje związane z wprowadzaniem i modyfikacją danych w Dzienniku. Szkolenia zostały zorganizowane we współpracy ze specjalistą z firmy Vulcan.

W ubiegłym roku rozstaliśmy się z naszą starą wersją Dziennika Internetowego, którą używaliśmy przez 10 lat.

Spodziewamy się, że nasi nauczyciele szybko przestawią się na nowy całościowy tryb dokumentacji oparty o technologie informacyjne.

Zalety elektronicznego Dziennika wzbogaconego różnymi możliwościami obiegu informacji dostrzegą wkrótce także rodzice i uczniowie. Wkrótce po rozpoczęciu semestru Dyrekcja i Rada Pedagogiczna podejmie decyzję o terminie udostępnienia logowania się do dziennika przez Rodziców oraz o dostępie uczniowskim.

A wszyscy mamy nadzieję na podniesienie efektów nauczania i osiągnięć naszych podopiecznych.

red.AR