05 września 2017 14:21 | Aktualności

Pierwszy dzień uczniów w nowym miejscu

Po przemarszu w deszczu uczniowie klas 4-7 dotarli do miejsca przeznaczenia. Wszyscy spokojnie czekali w kolejce do szatni. Było długo, bo ubrania i worki z butami, (a nawet parasole i hulajnogi) miało do przekazania ponad dwustu uczniów.

Kolejne klasy pod opieką wychowawców przechodziły schodami na salę widowiskową. Kiedy wszyscy się zebrali, pani Dyrektor w krótkim przemówieniu powitała wszystkich w tym nowym dla nas miejscu, w którym mamy spędzić cały szkolny rok. Przypomniała zasady zachowania w szkole, doradziła przede wszystkim zachowanie grzeczności i okazanie kultury.

Potem pani Dyrektor objaśniła uczniom, jak spędzą pierwszy dzień w tym nowym miejscu. Połowa klas przeszła do wyznaczonych sal lekcyjnych i wychowawcy rozdawali im podręczniki zakupione z dotacji rządowej. W tym roku klasy siódme po raz pierwszy zapoznały się z systemem korzystania z takich rotacyjnych podręczników. Niestety, jeszcze nie wszystkie podręczniki nadeszły w przesyłkach z wydawnictw.

Druga część klas oczekując na zwolnienie się sal i dostęp do rozdawanych podręczników miała także atrakcyjne zajęcie. Wraz z wychowawcą zwiedzano teren szkoły - ten przeznaczony do korzystania dla naszych uczniów.

Potem nastąpiła zamiana i w końcu wszyscy uczniowie mieli okazję na zwiedzanie. Najwięcej podręczników dostali uczniowie klas piątych, bo były to książki przekazane przez poprzedni rocznik. Klasy siódme otrzymały także sporo, prawie do wszystkich przedmiotów. Klasy czwarte otrzymały na razie tylko podręcznik do plastyki. A klasy szóste wyszły z rozdawania podręczników z pustymi tornistrami, bo po prostu akurat dla nich jeszcze nic nie przysłano. Ale każda klasa miała czas spotkania w sali, miała czas rozmowy z wychowawcą. W niektórych klasach przywitano serdecznie nowych uczniów. Ustalano dokładniej podział na grupy z angielskiego i informatyki.

Uczniowie zajrzeli też do remontowanych sal 6,7,8 i schodzili na dół, gdzie jest sala galerii - ale teraz to jest też nasza klasa. A obok w holu działa już nasz znajomy bufet ze smakołykami i zdrowymi przekąskami, także na ciepło. Wreszcie uczniowie otrzymali plan lekcji na środę i następne dni.

Gdy zbliżało się południe, zgodnie z zapowiedzią kolejne klasy udawały się do szatni. Potem wspólnie przemaszerowaliśmy drogą powrotną pod nieczynną szkołę przy ul.Wilsona, w której do wieczora trwały dalsze porządki, wybieranie mebli i pomocy naukowych do przewiezienia.

red.AR