29 maja 2017 11:47 | Aktualności

Wizyta w Centrum Formacji Misyjnej

W dniach 27 i 28.05 dzieci z koła misyjnego przebywały w Centrum Formacji Misyjnej w Warszawie.

Był to dla nas czas spotkań misyjnych, a także wspólnej zabawy. Było czadersko, bo O. Paweł, kapucyn, który od dwóch lat pracuje w Czadzie opowiadał nam o swojej pracy i życiu tamtejszych dzieci.

Nauczył nas piosenki w tzw. narzeczu językowym czyli jednym z języków plemiennych, których używa się w Czadzie.

Magdalena - misjonarka świecka opowiadała o swojej pracy w RCA, a ks. Jan, dyrektor domu, zapoznał nas z jego funkcjonowaniem.

Mszę świętą niedzielną dla dzieci z koła oraz ich rodziców i rodzeństwa, którzy dojechali do CFM sprawował ks Zbigniew Sobolewski, dyrektor misyjnego działa Ad Gentes. Było super!

Niech Bóg nam błogosławi :)
s. Gabriela OP

red.AR