24 października 2017 16:54 | Aktualności

Spotkanie z misjonarzami

Spotkanie z misjonarzami zorganizowała nasza katechetka siostra Gabriela. W spotkaniu uczestniczył ksiądz misjonarz z Argentyny oraz misjonarz z Tanzanii.

W trakcie spotkania dzieci śpiewały modlitwy i pieśni wspólnie z misjonarzami.

a oto relacja nadesłana przez organizatorkę:

24 października, w kolejnym dniu Tygodnia Misyjnego, w Szkole Podstawowej Nr 3 w Zielonce powitaliśmy gości specjalnych. Byli to Ojciec Juan Carlos Araya, rodem z Argentyny oraz kleryk Ditrik Sanga, rodem z Tanzanii, ze Zgromadzenia Misjonarzy Matki Bożej Pocieszenia.

Nasi goście rozmawiali z dziećmi o tym jak oni mogą być misjonarzami Jezusa, a także pokazali zdjęcia i filmiki z pracy misyjnej ich Zgromadzenia. Ponadto dzieci mogły nauczyć się piosenki w języku hiszpańskim, a także w języku suahili, którym posługują się mieszkańcy Tanzanii.

Również wspólnie modliliśmy się w intencji dział misyjnego kościoła. Na zakończenie spotkania każde dziecko otrzymało gazetkę „Świat misyjny” oraz obrazek Maryi, Matki Pocieszenia.

Wyrażamy wdzięczności naszym misjonarzom i zapewniamy ich o modlitwie.

Niech Bóg nam błogosławi :)
s. Gabriela OP

redaktor AR