17 listopada 2017 13:03 | Aktualności

Historyczna kawiarenka klasy 5c!

W czwartek 16.11.2017 w holu naszej szkoły (wnaszej tymczasowej siedzibie przy ul. Łukasińskiego) znów rozstawiono stoliki i nakryto białymi obrusami. Uczniowie klasy 5c zaprosili wszystkich do swej kawiarenki na degustację wspaniałości dla podniebienia.

Uczniowie wraz z kilkoma pomocnymi matkami przygotowali najlepsze swoje wypieki drożdżowe, biszkoptowe, proszkowe, przekładańcowe oraz babeczki, mufinki, wafelki, przeróżne ozdabiane niespodzianki, oraz napoje.

Kawiarenka przyciągnęła mnóstwo uczniów i nauczycieli, także ze szkoły w której gościmy.

Jak zwykle cel kawiarenki to nie tylko prezentacja talentów cukierniczych, ale cel charytatywny.

Uzyskane fundusze uczniowie sami przeznaczają na wybrany cel - z pożytkiem dla innych.

A oto podsumowanie przekazane przez uczennicę:

Dnia 16 listopada 2017 roku klasa 5c ustanowiła nowy rekord szkoły. Otóż klasa ta zorganizowała kawiarenkę, z której dochód ma w całości zostać przekazany na rzecz bardzo chorej dziewczynki z naszej szkoły.

Zainteresowanie smakołykami i najlepszą lemoniadą było na tyle duże, że udało się uzbierać aż 1220 złotych!

Oby zdarzało się więcej takich sukcesów!

Anna S. 5c

red. ARN