02 grudnia 2017 16:09 | Aktualności

Festiwal Europejski

W piątek 1 grudnia klasy starsze wzięły udział w Festiwalu Europejskim.

Impreza przygotowana wspólnie przez wszystkie klasy trwała cały dzień.

Każda z klas wraz z wychowawcą przygotowała jeden z wcześniej wylosowanych krajów. A ponieważ klas starszych mamy tylko jedenaście - to taką ilościową ofertę opracowali uczniowie. Każda z klas pracowała z zaangażowaniem, aby "swój" kraj pokazać jako najbardziej ciekawy i atrakcyjny. Każdy z krajów prezentowano od strony języka, historii, geografii i przyrody.

Uczniowie wyszukiwali ciekawostki i gromadzili podstawowe dane, zdobywali skądś flagi, plakaty i foldery. Wiele materiałów informacyjnych przygotowali według własnych pomysłów. Każdy zespół częstował typowymi potrawami i przysmakami z danego kraju. W kilku klasach w przygotowaniach i prezentacjach uczestniczyli troskliwi rodzice. Pokazywano stroje narodowe, opowiadano o zwyczajach, wyświetlano filmy i prezentacje przygotowane przez uczniów. Uczniowie nauczyli się nawet niektórych tańców i zaprezentowali je przyodziani w charakterystyczne kostiumy folklorystyczne z danego kraju. W paru klasach przygotowano nawet bardzo ciekawe zagadki, quizy i puzzle.

Główny koordynator Festiwalu - p. Małgorzata Zawisza zaplanowała scenariusz odwiedzin w dwóch turach i dzięki temu każda z klas mogła zapoznać się ze wszystkimi pozostałymi. W trakcie zwiedzania czyli "podróży" po europejskich krajach każdy zespół miał do wypełnienia kartę pracy z pytaniami dotyczącymi odwiedzanych krajów.

klasa 4A - Austria

klasa 4B - Francja

klasa 4C - Portugalia

klasa 5A - Rumunia

klasa 5B - Czechy

klasa 5C - Finlandia

klasa 6A - Holandia

klasa 6B - Grecja

klasa 6C - Szwecja

klasa 7A - Chorwacja

klasa 7B - Bułgaria

Tym wydarzeniem nasza szkoła zakończyła dwuletni projekt W zdrowym ciele dociekliwy umysł finansowany z funduszy PO WER.

red.AR