19 grudnia 2017 15:17 | Aktualności

Jasełka 2017 w SP3

We wtorek 19 grudnia było w naszej szkole przedstawienie jasełkowe przygotowane przez uczniów klasy 6A pod kierunkiem siostry Gabrieli.

Od kilku tygodni trwały próby. Scenariusz opracowała siostra katechetka, a w przedstawieniu brali udział wszyscy uczniowie. Wspólnie przygotowali stroje i dekoracje. Dwukrotnie odegrano spektakl w sali widowiskowej, aby mogły się zmieścić na widowni wszystkie klasy, także młodsze, które przyszły z budynku przy ul. Staszica.

W przedstawieniu brał udział także chór szkolny pod kierunkiem nauczycielki muzyki p.Ewy Pryt. Chór wykonał kilka kolęd, także w opracowaniu na dwa głosy, co było trudnym wyzwaniem.

Wśród widzów byli oczywiście nauczyciele, pani dyrektor oraz zaproszony specjalnie pan burmistrz miasta Grzegorz Dudzik.

Ukazane obrazy sceniczne ukazywały moment oczekiwania na Boże Narodzenie w świecie nam współczesnym i w kolejnych epokach historycznych z coraz dawniejszych czasów. W końcu trzej reporterzy oglądający te sceny tak, jakby oglądali filmy z kaset z dawnych czasów zostali przeniesieni w czasy najdawniejsze pierwszego Bożego Narodzenia.

Wspólnie śpiewaliśmy także kolędy. Pan burmistrz przekazał wszystkim życzenia radosnych świąt w gronie rodziny.

red.AR