Aktualności

09 stycznia 2018 15:15 | Aktualności

Kolędowanie dla dzieci Syrii i Libanu

We środę – 10 stycznia – po naszej szkole przejdą kolędnicy misyjni, którzy pokażą krótką scenkę bożonarodzeniową i zaśpiewają kolędy.

Tegoroczna kolęda dedykowana jest dzieciom mieszkającym w Syrii i w Libanie.  W ostatnich latach wojna w Syrii pochłonęła blisko pół miliona mieszkańców, a największą ich część stanowiły dzieci. Blisko 70 tys. Syryjczyków zmarło z powodu skutków wojny – braku wody i żywności, zimna, odniesionych ran i chorób. Miliony ludzi straciły domy, miejsca pracy i bliskich. Ponad 7,6 miliona Syryjczyków, zwłaszcza chrześcijan, zmuszono do przesiedleń, a nawet opuszczenia kraju. Prawie półtora miliona Syryjczyków schroniło się w Libanie. Ten kraj, 30 razy mniejszy od Polski, przyjął tak wielu uchodźców, że liczba jego mieszkańców żyjących w skrajnej nędzy zwiększyła się o 110%. Najwyższą cenę płacą dzieci, które umierają lub chorują z powodu złych warunków mieszkaniowych, zimna, niedożywienia, braku higieny i dostępu do opieki zdrowotnej. 

tak

Kolędnicy poproszą o wsparcie dla nich. Odwdzięczą się drobną pamiątką kolędniczą.

W związku z tym prosimy, by dzieci w klasach były przygotowane na złożenie z serca płynącej ofiary pieniężnej dla swoich syryjskich i libańskich rówieśników. 

Pieniądze zostaną przekazane do Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci, a stamtąd do odpowiedzialnych z realizację projektu.

 Święta w Aleppo

s. Gabriela i kolędnicy Śmiech

Przeczytano: 1487 razy. Wydrukuj|Do góry