11 stycznia 2018 14:32 | Aktualności

Spotkania z Fundacją Sue Ryder

Fundacja i Muzeum im. Sue Ryder nawiązały kontakt z Zielonką. W budynku szkolnym przy ul. Łukasińskiego umieszczono wystawę. Plansze przedstawiały postać Sue Ryder, angielskiej wybitnej działaczki charytatywnej.

Zasługi i efekty działań Sue Ryder są znane w całej Polsce, bowiem z jej inicjatywy i za dostarczone fundusze zbudowano w Polsce kilkadziesiąt pawilonów ośrodków opiekuńczych i szpitalnych. Działalność ta rozpoczęła się wkrótce po zakończeniu drugiej wojny światowej i trwała kilkadziesiąt lat, a teraz kontynuowana jest przez fundacje i stowarzyszenia.

Pomoc organizowana przez Sue Ryder kierowana była także do potrzebujących w Indiach i innych krajach zmagających się z biedą, głodem i zniszczeniami wojennymi.

Jako Lady Ryder of Warsaw zasiadała w brytyjskiej Izby Lordów. Była wielką przyjaciółką Polski i Polaków.

Przedstawicielka Fundacji - pani Anna Kalata - dyrektorka Muzum Sue Ryder w środę 9 stycznia poprowadziła lekcje z kilkoma starszymi klasami w naszej szkole.

Otrzymaliśmy materiały mutimedialne - filmy i reportaże nakręcone o Sue Ryder i jej działalności.

Lady Sue Ryder

Fundacja Sue Ryder jest organizacją pożytku publicznego, której misją jest niesienie ulgi cierpiącym tak, jak pokazała Sue Ryder, wielki przyjaciel Polski i Polaków. Stowarzyszenie im. Sue Ryder działa na rzecz dzieci, dorosłych przewlekle i nieuleczalnie chorych oraz niepełnosprawnych oraz na rzecz aktywizacji i integracji osób starszych. Także jest organizacją pożytku publicznego. Sklepy charytatywne Fundacji Sue Ryder znajdują się nie tylko w Warszawie.

Na organizacje pożytku publicznego można przekazać 1 % podatku.