Aktualności

11 stycznia 2018 16:03 | Aktualności

Spotkanie z młodym talentem

We czwartek 11 stycznia 2018 Zielonka gościła niezwykłego ukraińskiego artystę Atema Charczenko.

Artem ma 13 lat,  jest ciężko chorym dzieckiem. Przeszedł skomplikowane operacje chirurgiczne  i intensywną chemioterapię. Mimo to, pisze piosenki, komponuje i koncertuje na rzecz innych chorych dzieci. Jest finalistą ukraińskiej edycji "Mam talent". Dzięki licznym występom w telewizji, jest postacią znaną na Ukrainie a liczba internetowych odsłon stron z nim związanych  bije rekordy. W tym roku został uhonorowany tytułem „wolontariusza roku 2017”. 

Nasz gość spotkał się w Sali Widowiskowej OKIS z dziećmi Gimnazjum Miejskiego oraz zielonkowskich szkół podstawowych. Podczas koncertu zaśpiewał kilka piosenek. Chętnie odpowiadał na pytania dotyczące jego pracy wolontariackiej i aktywności artystycznej.  Interesował się pracą naszych wolontariuszy zaangażowanych w organizację Festiwali Misyjnych oraz dorocznych spotkań niepełnosprawnych dzieci „Wszystkie Anioły malej Ani”.

Podczas spotkania w Zielonce otrzymał odznakę Międzynarodowej Unii Stowarzyszeń Raoula Follereau oraz wolontariusza tejże Fundacji. W uroczystej dekoracji wzięli udział: burmistrz miasta Zielonka pan Grzegorz Dudzik, dyrektor OKIS pan Robert Smoderek i organizator wizyty Artema w Polsce dr Kazimierz Szałata.

Wraz z rodzicami  Artem modlił się przy krzyżu harcerskim upamiętniającym śmierć wolontariuszki Follereau Ani Szałaty. Tego samego dnia nasz gość został przyjęty przez Rektora UKSW. Znalazł również czas na nagrania w Polskim Radiu. Wizyta w Zielonce bardzo podobała się młodemu artyście, który wyraził chęć wzięcia udziału w tegorocznym XVI Festiwalu Misyjnym w Zielonce.

Artem liczy też na współpracę z wolontariuszami zielonkowskich szkół.

Warto dodać, że podczas wizyty w Zielonce artyście towarzyszyli rodzice Aatalia i Wasyl Charczenko, deputowana do Wierchownej Rady Ukrainy Anna Islamowa oraz laureatka tytułu „darczyńcy roku” Tatiana Islamowa z mężem Wiktorem.

 

Relacja w Panda TV:   https://www.youtube.com/watch?v=Y3H-2sipCJg

Przeczytano: 592 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: