Hymn::Historia::Teledysk::oddajemy podręczniki i lektury

09 lutego 2018 16:32 | Aktualności

Wolontariat w SP3

W Szkole Podstawowej nr 3 dzieci klas siódmych podejmują różnorodne działania w zakresie wolontariatu.

W piątki w godzinach 15.00 -16.00 trójka uczniów Magdalena Radzio, Oliwia Kożuchowska i Michał Kuśmider z klasy 7a prowadzą zajęcia w świetlicy szkolnej dla klas 1-3. Organizują oni zabawy integracyjne oraz pomagają w odrabianiu lekcji.

Młodsze dzieci zachwycone są taką inicjatywą, również uczniom klas siódmych zajęcia te przynoszą dużo satysfakcji i przyjemności.

Bardzo popularną formą wolontariatu wśród uczniów klas siódmych jest pomoc w opiece nad psami znajdującymi się w schronisku przy ulicy Krzywej 18 w Zielonce. Do obowiązków młodzieży należny wyprowadzanie psów na spacer i zabawa z nimi. Mimo mrozu uczniowi wspaniale wywiązują się z podjętego zobowiązania i odwiedzają schronisko.

Nadchodząca wiosna na pewno zachęci innych do współpracy ze schroniskiem do czego serdecznie zapraszamy.