03 kwietnia 2018 11:06 | Aktualności

Jałmużna wielkopostna

Przez cały Wielki Post, w każdy poniedziałek wśród klas 1 - 3 i w każdy wtorek w klasach 4 - 7, trwała zbiórka pieniędzy na wózek inwalidzki dla niepełnosprawnego dziecka w kraju misyjnym.

Była to dla uczniów, a także nauczycieli naszej szkoły okazja do praktykowania jałmużny wielkopostnej. Ponadto do akcji włączyły się trzy klasy - 4a, 5b i 6c - przekazując połowię pieniędzy uzbieranych podczas "kawiarenek".

Ostatecznie udało się zebrać 1131,03 zł. To, jak ufamy, umożliwi zakup 2 wózków inwalidzkich. Akcja była prowadzona przez członków koła misyjnego pod opieką siostry Gabrieli. Pieniądze zostaną przekazane do organizacji Miva Polska, która zajmuje się realizacją zakupu środków transportu na tereny misyjne i realizuje projekty nadesłane przez polskich misjonarzy.

Bóg zapłać wszystkim, którzy włączyli się do akcji.

plakat.jpg

Niech Bóg nam błogosławi :)
s. Gabriela OP