03 kwietnia 2018 10:01 | Aktualności

Misjonarz na Wielki Post

Jak to się stało tradycją kilku już lat - w Szkole Podstawowej Nr 3 w Zielonce jest przeprowadzana akcja Misjonarz na Wielki Post.

W tym roku modlitwą na katechezie, modlitwą indywidualną i rodzinną zostały, przez poszczególne klasy, objęte placówki misyjne Sióstr Dominikanek Misjonarek, a także kilku misjonarzy indywidualnych.

Każda klasa otrzymała kartkę z imieniem i nazwiskiem misjonarza, jego zdjęciem i nazwą kraju, w którym pracuje. W klasach młodszych kartki zawisły na drzwiach sal lekcyjnych, a w starszych opieką nad kartkami zajęli się wolontariusze poszczególnych klas.

Każdego dnia, jak też na każdej katechezie, uczniowie mogli zaznaczać odmówioną modlitwę. Zebrane na koniec Wielkiego Postu kartki wraz z życzeniami, zdjęciem uczniów i ich podpisami zostały przesłane na placówki misyjne do tych, którzy byli otaczani modlitwą. Akcję pilotowała s. Gabriela Chodzińska OP.

prezentujemy kilka kart modlitwy :)
Niech Bóg nam błogosławi :)
s. Gabriela OP