19 kwietnia 2018 21:21 | Aktualności

Misyjna kawiarenka

17.04 w naszej szkole odbyła się kolejna kawiarenka, tym razem przygotowana przez członków koła misyjnego.

Celem kawiarenki było pozyskanie funduszy na „Rower dla katechisty w Afryce”.

Akcja ta jest prowadzona przez organizację Miva Polska wspomagającą polskich misjonarzy w sprawach dotyczących transportu.

Do kawiarenki dołączyli się uczniowie klasy IV c przynosząc ciasta, owoce i napoje. W przygotowaniu akcji pomogli też trochę uczniowie klasy VI a i VI b - realizując temat katechetyczny "Misyjna działalność Kościoła". Przez cały czas trwania kawiarenki dzielnie pomagała nam Pani Monika Bobińska. Udało się zebrać kwotę 795zł. Zostanie ona przekazana do Miva Polska w Warszawie. Dziękuję za wszelkie zaangażowanie rodzicom, uczniom i nauczycielom zarówno przygotowującym kawiarenkę, jak i kupującym.

S. Gabriela

Niech Bóg nam błogosławi :)
s. Gabriela OP