04 maja 2018 17:25 | Aktualności

Na Stulecie Odzyskania Niepodległości

W dniu 4 maja w naszej szkole zorganizowałiśmy imprezę edukacyjno-sportową. Celem wydarzenia było uczczenie 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

Na sali sportowej urządzonych były kilkanaście stanowisk tematycznych, w których uczniowie rozwiązywali różne zadania przygotowane specjalnie na tę okazję. Zadania miały związek z myślą przewodnią imprezy.

Uczniowie przyszli w strojach sportowych w barwach narodowych. Wśród zadań były i zagadki geograficzne, matematyczne, historyczne, ale także kilka zadań plastycznych - malowano piękne litery oraz wyklejono olbrzymiego orła z białych piór, a te zrobiono przez odrysowanie swoich dłoni i wycięcie z papieru. Były też dwa warsztaty na tabletach - muzyczny polegający na odegraniu patriotycznych melodii oraz puzzle ze sławnych dzieł malarskich związanych z odzyskaniem niepodległości oraz ze znajomości mapy Polski.

Uczniowie na kartach zaliczeń zbierali potwierdzenia odwiedzin w każdym stanowisku.

Na koniec imprezy pani dyrektor podsumowała wydarzenie. Potem wręczono okolicznościowe medale pamiątkowe wszystkim obecnym uczniom. Także nauczyciele zostali nimi udekorowania - przez uczniów. Atmosfera była przyjacielska.

Zarządzono wreszcie niezwykły finał - wszyscy uczniowie i nauczyciele wyszli na wgórza zielone obok szkoły. Tam ustawiono rzędy tak, aby z trzymanych kartek z literami ułożyć pamiątkowy napis: "SETNA ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI 1918 - 2018" oraz "SP3 ZIELONKA". Były też biało-czerwone balony, na których rysowane były kontury orła, oraz małe biało-czerwone chorągiewki. Zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcia.