07 czerwca 2018 15:51 | Aktualności

Dar Białego Tygodnia

29.05. 2018 przedstawiciele klas trzecich odwiedzili Papieskie Dzieło misyjne Dzieci.

Celem wizyty było przekazanie podczas Białego Tygodnia pieniędzy uzbieranych na pomoc dzieciom z krajów misyjnych, a także zapoznanie się z działalnością PDMD w Polsce. Małych misjonarzy przyjęła s. Katarzyna, franciszkanka.

Dzieci zostały uroczyście przyjęte, zobaczyły, jak funkcjonuje biuro PDMD, mogły pooglądać eksponaty misyjne i kupić misyjne pamiątki, głównie z Madagaskaru.

Ponadto każde z dzieci otrzymało gazetkę „Świat misyjny”, misyjne obrazki i folderki.

Wykorzystując bliskość miejsca odwiedziliśmy też dom Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia i modliliśmy się przy relikwiach św. siostry Faustyny.

Niech Bóg nam błogosławi :)
s. Gabriela OP