17 października 2018 16:10 | Aktualności

Piórniki pojadą z Zielonki do Afryki

Piórniki do Afryki

W miesiącu wrześniu w naszej szkole, z inicjatywy koła misyjnego, została przeprowadzona akcja piórniki do Afryki. Jest to dzieło prowadzone przez Fundację Dzieci Afryki.

Fundacja DZIECI AFRYKI została założona 15 kwietnia 2009 r. i jest owocem wizyty jej fundatorów w Afryce na przełomie stycznia i lutego 2009 r.

Robert Noga i Paweł Werakso podróżując po Czarnym Lądzie z każdym dniem na nowo odkrywali ludzką biedę; w tym głód, choroby, cierpienie, prymitywne warunki życia. Najbardziej poruszył ich los ludzi starych, chorych, dzieci oraz ubogich rodzin. Z każdym dniem wzrastał ich podziw dla bezinteresownej, trudnej, pełnej wyrzeczeń i niebezpieczeństw pracy misjonarzy.

Przekonali się osobiście, że darując potrzebującym cząstkę siebie, zyskuje się wielokrotnie więcej.

W naszej szkole zebraliśmy 55 piórników, a dzięki wsparciu parafii św. Jerzego, dnia 17.10. 2018, jedenaścioro uczniów naszej szkoły zawiozło do Fundacji 75 piórników. Na miejscu dzieci mogły zapoznać się z działalnością Fundacji, obejrzeć małe muzeum misyjne i zrobić misyjne zakupy. Pojawiło się tez pragnienie pomocy w pracy Fundacji w ramach wolontariatu misyjnego.

Niech Bóg nam błogosławi :)
s. Gabriela OP

red.AR