Aktualności

11 listopada 2018 20:13 | Aktualności

Harcerskie akcje w Zielonce

Zielonkowski 58 Szczep ZHR Rosa Venti zaprosił drużyny harcerek i harcerzy na XII Zlot Niepodległości!

ZLOT NIEPODLEGŁOŚCI

Chociaż cel był jasny – przywrócenie suwerennego państwa po latach zaborów, nie wytyczono jednej, konkretnej drogi do jego realizacji. Różne podejścia i strategie zyskiwały zarówno zwolenników, jak i przeciwników. Wszystkie jednak rozpalały w sercach Polaków nadzieję na wolność. Wyrusz z nami w podróż śladami osób, które doprowadziły do tego, ze 11 listopada możemy świętować niepodległość.

 Czas trwania wydarzenia: od: 09.11.2018 r., godz. 09.00 do: 11.11.2018 r., godz. 20.00

 Organizator: Powiat Wołomiński , 58 Szczep ZHR Rosa Venti Zielonka

58 Szczep ZHR Rosa Venti Zielonka

rosaventi.jpg
ul. Łukasińskiego 1/3, 05-220 Zielonka

58 Szczep Rosa Venti

wydarzenie

 

 

 

powiązane wydarzenie - to uroczysty apel z okazji Święta Odzyskania Niepodległości!

Apel rozpoczyna się o godzinie 16:45, w dniu 11 listopada 2018 roku. Koniec planowany na około godzinę 17:15. Na godzinę 18 zapraszamy na Mszę Świętą w kościele Matki Boskiej Częstochowskiej.

Uroczystość ma na celu upamiętnienie odzyskania niepodległości i uczczenia pamięci osób poległych w imię obrony Naszego kraju.

apel.jpg

 

RAJD ROTA 2018!

"W czasach, gdy II Wojna Światowa się skończyła, a na świecie zapanował względny pokój, cały czas toczy się walka na wielu innych płaszczyznach niż militarna. Giganty gospodarcze, toczą bój na polu gospodarczym, politycznym, prześcigając się w wyścigu zbrojeń jak i technologii. Wśród wszystkich wydarzeń w Polsce, zaczyna się okres władz komunistycznych i okres Polski Rzeczypospolitej Ludowej. W Polsce i dookoła kraju jest mnóstwo wydarzeń, na których wpływ, może mieć ogromne znaczenie dla biegu historii..."

OPIS WYDARZENIA:
Rajd "ROTA" to Harcerski Rajd Fabularny organizowany przez kadrę 27 Szczepu Drużyn Harcerskich i Zuchowych im. 1000-lecia Państwa Polskiego z Hufca ZHP Zielonka. Rajd ma na celu upamiętnienie rocznicy odzyskania niepodległości 11 listopada 1918 roku. Chcemy pamiętać, przy tym dobrze się bawiąc w fabule, co roku w innym klimacie nawiązując do wydarzeń z tamtych okresów, jednocześnie przekazując harcerzom trochę wiedzy z historii i dając szansę poczuć bieg historii w XX wieku.

rajd.jpg

Przeczytano: 96 razy. Wydrukuj|Do góry

a