03 grudnia 2018 08:02 | Aktualności

Międzynarodowy Dzień Niepełnosprawnych

W poniedziałek 3 grudnia 2018 z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych w naszej szkole mamy spotkanie z niepełnosprawnym sportowcem i artystą-raperem.

Pan Przemysław Wieczorek opowiedział o swoich życiowych doświadczeniach, przekazał entuzjazm, postawę otwartości i wiary. Po utracie obu rąk w wypadku jednak podjął wiele aktywności w swym dorosłym życiu - ukończył studia, podjął pracę i założył rodzinę.

A jego wielką pasją stał się sport. Najpierw biegi, które doprowadziły go do udziału w sztafecie niepełnosprawnych biegaczy na trasie Łódź - Warszawa. Potem zaczął trenować taekwondo - egzotyczny sport pochodzący z Korei. Ta sztuka walki polega na błysjawicznym zadawaniu wysokich kopnięć przeciwnikowi. Dyscyplina ta w wersji para-taekwondo ma już swoje osiągnięcia. Strój zawodników składa się ze specjalnych kamizelek wyposażonych w czujniki, które zliczają trafienia. Zawodnicy klubu sportowego wyjeżdżają na międzynarodowe zawody i zdobywają na nich medale.

Okazało się, że pan Przemysław rozwinął jeszcze inne talenty - rysuje i maluje grafiti trzymając ołówki i kredki w ustach. Ale najbardziej żywiołowy talent pana Przemka to rapowanie.  Usłyszeliśmy na żywo jeden z najbardziej znanych utworów. W swoich piosenkach daje świadectwo swojego życia i sięga do głębi duszy, słowami z serca przenika do serc i dusz słuchaczy.

Od kilku lat prowadzi swój kanał z piosenkami i nagraniami na YT - Przemek DSM. Prowadzi także blog i fanpage. Podróżuje nie tylko po całym świecie na zawody sportowe, ale i po całej Polsce - odwiedza szkoły, ośrodki młodzieżowe, świetlice i kluby, by opowiedzieć o naprawieniu życia, a także występuje na koncertach.

To było spotkanie z niezwykłym człowiekiem, który tak mocno trzyma swój los w rękach mimo ich braku.

Uczniowie i nauczyciele byli zafascynowani.

Dziękujemy za odwiedziny!

red AR