08 stycznia 2019 17:11 | Aktualności

Kolędnicy w okolicy

6 stycznia, w parafii św. Jerzego na Mszy świętej posłania kolędników misyjnych, zgromadziła się 30 osobowa grupa dzieci, które w godzinach popołudniowych wyruszyły w  6 grup kolędniczych na ulice Bankówki.

Kolędnicy wędrowali przez 3 godziny od domu do domu przedstawiając scenkę kolędniczą, głosząc radość narodzenia Pana Jezusa, śpiewając kolędy i prosząc o wsparcie dla swoich rówieśników w Rwandzie i Burundi. Podczas kolędowania było wiele radości, gdy ludzie cieszyli się, że dotarli do nich kolędnicy, ale było też trochę zawodu, gdy mieszkańcy nie otwierali drzwi. Jedna z grup podczas 3 godzin wędrowania mogła zakolędować tylko w 7 domach. Wielką radością dla nas byli nasi najmłodsi kolędnicy, uczniowie z klasy drugiej, którzy wcielili się  rolę św. Józefa, Maryi i anioła. Dzielnie wędrowali przez cały czas bez narzekania i wybrali do końca.

Oprócz kolędy parafialnej kolędowaliśmy też w naszej szkole wędrując od klasy do klasy i prosząc o wsparcie dla afrykańskich dzieci. W sumie udało się zebrać 3737 zł. Bogu niech będą dzięki.

Niech Bóg nam błogosławi :)
s. Gabriela OP