16 maja 2019 18:58 | Aktualności

Wspieramy misje i odbieramy nagrody - SP3 w Zielonce

Dnia 16 maja, przedstawiciele koła misyjnego, kolędników misyjnych, a także dzieci komunijnych wyjechali do Warszawy. Celem wyjazdu było odebranie nagrody za II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie „Moje kolędowanie misyjne” oraz przekazanie pieniędzy uzbieranych na rzecz krajów misyjnych w tzw. dniu misyjnym Białego Tygodnia.

Zagościliśmy więc po raz kolejny w Papieskich Dziełach Misyjnych i po raz kolejny zostaliśmy tam przyjęci jak prawdziwi misjonarze. Przy herbatce dzieliliśmy się naszymi doświadczeniami misyjnymi tego roku i cieszyliśmy sukcesem w konkursie.

prace konkursowe

Komunikat o wynikach konkursu można zobaczyć na stronie organizatora

Tu fragment relacji:

Kule ziemskie, klisze filmowe, ogniste płomienie Ducha Świętego i wiele innych pomysłowych kształtów miały albumy z relacjami kolędników misyjnych nadesłane do tegorocznego Ogólnopolskiego Konkursu „Moje Kolędowanie Misyjne 2018/19 dzieciom w Rwandzie i Burundi”. Wszystkie ubogacone kolorowymi zdjęciami, rysunkami, świadectwami, wierszykami i opisami od dzieci.

Do Sekretariatu Krajowego PDMD do dnia 31 marca br. wpłynęło 114 relacji z kolędowania misyjnego, 11 prac albumowych i 4 multimedialne z 34 diecezji. Najwięcej relacji nadesłano z archidiecezji poznańskiej, katowickiej i lubelskiej oraz diecezji  włocławskiej i pelplińskiej.

Jury oceniło prace i wyłoniło zwycięzców w dniach 22 i 23 kwietnia br. w Dyrekcji Krajowej Papieskich Dzieł Misyjnych w Warszawie. W ocenie prac – opartej na punktacji – brano pod uwagę zgodność z tematem, oryginalność i pomysłowość, zaangażowanie, estetykę oraz pracę zespołową. Honorowym członkiem jury była p. dr Aneta Rayzacher Majewska z UKSW.

Cały komunikat o wynikach konkursu na stronie organizatora

Oczywiście odebraliśmy też nagrodę i błogosławieństwo Ojca Świętego, Franciszka,  dla dzieci Komunijnych.

praca o kolędowaniu misyjnym

wolontariusze misyjni

Wyjazd był też okazją do zwiedzenia wystawy multimedialnej „Śladami Jezusa” oraz Świątyni Opatrzności Bożej.

W świątyni Opatrzności Bożej

ekspozycja na wystawie

wystawa

Gratulacje członkom Koła Misyjnego za wielki sukces w Konkursie Ogólnopolskim Śmiech